Yhdistys

Polyamoria – Monisuhteisuusyhdistys ry on vuonna 2010 perustettu yhdistys, jonka tarkoituksena on ajaa polyamoristen ihmisten etuja, jakaa asiallista ja ajantasaista tietoa polyamoriasta, vähentää polyamorisiin suhteisiin kohdistuvia ennakkoluuloja ja tarjota verkostoitumismahdollisuuksia ja yhteistoimintaa yhdistyksen jäsenille ja muille kiinnostuneille. Yhdistys on Seta ry:n jäsenjärjestö.

Yhteydenotot sekä jäsenasiat: yhdistys@polyamoria.fi

Yhdistyksen hallitus 2020

Alex Tuomi
hallituksen puheenjohtaja
alex@polyamoria.fi
Puh: +358-40-3286732

Sasa Sokka
varapuheenjohtaja
sasa@polyamoria.fi

Pupu Toivonen
sihteeri, jäsenvastaava
pupu@polyamoria.fi

Markus Oja
taloudenhoitaja, kouluttaja
markus.oja@polyamoria.fi

Rula Alhalaseh
somevastaava
rula@polyamoria.fi

Aisla Uuttu
hallituksen jäsen
aisla.uuttu@polyamoria.fi

Timo Jousimo
hallituksen jäsen
timo.jousimo@polyamoria.fi