Yhdistys

Polyamoria – Monisuhteisuusyhdistys Ry on vuonna 2010 perustettu yhdistys, jonka tarkoituksena on ajaa polyamoristen ihmisten etuja, jakaa asiallista ja ajantasaista tietoa polyamoriasta, vähentää polyamorisiin suhteisiin kohdistuvia ennakkoluuloja ja tarjota verkostoitumismahdollisuuksia ja yhteistoimintaa yhdistyksen jäsenille ja muille kiinnostuneille. Yhdistys on Seta ry:n jäsenjärjestö.

Yhteydenotot sekä jäsenasiat: yhdistys@polyamoria.fi

Yhdistyksen hallitus 2019

Aisla Uuttu
hallituksen puheenjohtaja
aisla.uuttu@polyamoria.fi
Puh: +358-40-3286732

Alex Tuomi
varapuheenjohtaja
alex@polyamoria.fi

Juhani Toivonen
sihteeri, jäsenvastaava
juhani.toivonen@polyamoria.fi

Markus Oja
taloudenhoitaja, kouluttaja, suomennoshankkeen vetäjä
markus.oja@polyamoria.fi

Sasa Sokka
viestintävastaava
sasa.sokka@polyamoria.fi

Timo Jousimo
tuotevastaava
timo.jousimo@polyamoria.fi

Rula Alhalaseh
KV-vastaava
rula@polyamoria.fi