Yhdistys

Polyamoria – Monisuhteisuusyhdistys ry on vuonna 2010 perustettu yhdistys, jonka tarkoituksena on ajaa polyamoristen ihmisten etuja, jakaa asiallista ja ajantasaista tietoa polyamoriasta, vähentää polyamorisiin suhteisiin kohdistuvia ennakkoluuloja ja tarjota verkostoitumismahdollisuuksia ja yhteistoimintaa yhdistyksen jäsenille ja muille kiinnostuneille. Yhdistys on Seta ry:n jäsenjärjestö.

Yhteydenotot sekä jäsenasiat: yhdistys@polyamoria.fi

Yhdistyksen hallitus 2022

Markus Oja
Puheenjohtaja, sihteeri, jäsenvastaava, kouluttaja
markus.oja@polyamoria.fi

Pupu Toivonen
Varapuheenjohtaja, verkkosivut
pupu@polyamoria.fi

Linn Wilhelmsson
Taloudenhoitaja och svensk kontakt
linn@polyamoria.fi

Ronja Harrison
Leirivastaava, Hallituksen jäsen
ronja@polyamoria.fi

Rula Alhalaseh
Hallituksen jäsen
rula@polyamoria.fi

Tapani Saarinen
Hallituksen jäsen
tapani@polyamoria.fi

Timo Jousimo
Hallituksen jäsen
timo@polyamoria.fi