Yhdistys

Polyamoria – Monisuhteisuusyhdistys ry on vuonna 2010 perustettu yhdistys, jonka tarkoituksena on ajaa polyamoristen ihmisten etuja, jakaa asiallista ja ajantasaista tietoa polyamoriasta, vähentää polyamorisiin suhteisiin kohdistuvia ennakkoluuloja ja tarjota verkostoitumismahdollisuuksia ja yhteistoimintaa yhdistyksen jäsenille ja muille kiinnostuneille. Yhdistys on Seta ry:n jäsenjärjestö.

Yhteydenotot sekä jäsenasiat: yhdistys@polyamoria.fi

Yhdistyksen hallitus 2023

Markus Oja
Puheenjohtaja, sihteeri, kouluttaja
markus.oja@polyamoria.fi

Pupu Toivonen
Varapuheenjohtaja, verkkosivut
pupu@polyamoria.fi

Linn Meander
Taloudenhoitaja och svensk kontakt
linn@polyamoria.fi

Esa Ilari Vuokko
Jäsenvastaava
esa@polyamoria.fi

Ronja Harrison
Leirivastaava
ronja@polyamoria.fi

Reetta Raitanen
Hallituksen jäsen
reetta@polyamoria.fi

Tapani Saarinen
Hallituksen jäsen
tapani@polyamoria.fi